Brak danych
Edytor poziomów, Rekordy online
Rowdy Rollerz
6-cio osobowy zespół ze społeczności Games Creation stworzył Rowdy Rollerz, grę zręcznościowo-logiczną. Nie kontrolujemy w niej żadnych opadających bloków, ani doklejających się bąbli, które po chwili znikają. Wpływamy na kierunek różnokolorowych wskazówek, z których zbudowano planszę. Zadanie polega na takim ich ustawianiu, aby w wyznaczonym czasie wystrzelona z armaty kula dotarła do punktu docelowego.
Do dyspozycji gracza oddane zostały 42 plansze, które komplikują się wraz z pokonywaniem kolejnych poziomów. Pierwszą plansza wprowadza w tajniki sterowania w grze. Do wyboru mamy: 4-przyciskowego joypada, klawiaturę, lub klawiaturę i myszkę. Ostatni sposób kontrolowania gry był dla mnie najbardziej wygodny. Za pomocą myszki celujemy i wystrzeliwujemy kulę z armaty, natomiast klawiszami W, S, A, D zmieniamy kierunek strzałek.
Stopień trudności zabawy zależy od konstrukcji poziomu. Kompozycja niektórych sprawi, że gracz poczuje przypływ pozytywnej adrenaliny. Inne spowodują, że podczas kolejnej próby przejścia planszy zaklniemy pod nosem. Rowdy Rollerz oferuje tryb rozgrywki jednoosobowej. Postęp gracza zostaje automatycznie zapisywany po zakończeniu planszy. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę ciągłego zapisywania i ładowania gry. Dostęp do wyższego poziomu uzyskujemy po uporaniu się z poprzednim.
Plansze iskrzą feerią barw. Poziomy są czytelne, choć na początku mnogość strzałek może wprawić w zakłopotanie. Rytmowi pulsowania kolorów towarzyszy dobrze dobrana muzyka. Dynamiczna, a zarazem łagodnie obchodząca się z uchem. Gdyby okazała się nieodpowiednia, można ją wyłączyć. Dzięki przejrzystemu menu szybko docieramy do pożądanych opcji. Przy jego pomocy wyregulujemy głośność dźwięków, muzyki, lub skasujemy dotychczas zapisany postęp.
W katalogu z grą znajduje się anglojęzyczna instrukcja obsługi gry oraz edytora poziomów. Szczegółowo omówiono w niej sterowanie oraz opisano działanie elementów planszy, na które natkniemy się podczas rozgrywki. Edytor umożliwia w teorii niekończącą się rozgrywkę. W praktyce, skonstruowanie grywalnej planszy wymaga sporej dawki cierpliwości i czasu.
W Rowdy Rollerz główny nacisk położony został bardziej na zręczność niż na myślenie. Polecam jako krótki przerywnik w wykonywanych zajęciach. Przy dłuższej rozgrywce gra nuży.