PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
4
Pobierz:
Dodany: 2007-07-06
Artykuł: Questor

grywalność
fizyka
grafika
irytujaca muzyka
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 1990
Producent: Kloonigames
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Crayon Physics

Crayon Physics Crayon Physics Crayon Physics
OCEŃ
Gdy byłem małym brzdącem, moją ulubioną polską kreskówką był „Zaczarowany Ołówek”. Największym jej atutem był fakt, iż bardzo otwierała wyobraźnie. Każde każdy młody widz po obejrzeniu owej bajki myślał „Gdybym miał taki ołówek, to...”. Chociaż częściowym zaspokojeniem dziecięcych marzeń może być gra produkcji Kloonigames – Crayon Physics. Po tytule wiadome jest, iż w Crayon Physics będziemy operować kredkami świecowymi. Naszym zadaniem jest przetransportowanie narysowanej na pożółkłym papierze czerwonej kulki do złotej gwiazdki, która znajduje się na końcu poziomu. Jak? Rysując. Za pomocą myszki możemy narysować dowolną figurę, dzięki której możemy popchnąć sferę, utworzyć dla niej most nad przepaścią czy podnieść na kilka metrów. Całość prezentuje się bardzo dobrze, oddaje wrażenie wręcz nieograniczonych możliwości. Główną przyczyną jest dopracowana fizyka – każdy obiekt zachowuje się tak, jak powinien w rzeczywistości: kula toczy się zgodnie z siłą, jaka została na nią wywarta. Jedynym minusem tego tytułu (jak i wielu z jego kategorii) jest czas. W Crayon Physics występuje zdecydowanie za mało poziomów (jedynie siedem), nawet jak na grę pod patronatem Experimental Gameplay Project. Spragniony nowatorskich rozwiązań gracz wymaga więcej niż od sztampowych tytułów, wydawanych jedynie dla zysku. Wielka szkoda, że pomysł nie został w pełni wykorzystany. Od strony graficznej gra prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Tło genialnie imituje kartkę, podobnie jest z kredką świecową. Jedyny mankament oprawy audiowizualnej to oczywiście muzyka – jest strasznie irytująca. Crayon Physics to bez dwóch zdań najlepszy tytuł freeware, jaki miałem okazję recenzować w tym tygodniu. Mimo, iż nie jest zbytnio rozbudowana, posiada to „coś”, nazywane przez wielu grywalnością. Krótko mówiąc: jeśli gry cię wciągają niczym odkurzacz kłęby kurzu, powinieneś mieć tą grę w swojej kolekcji.

Może Ci się spodobają

Runes of Avalon Klątwa Montezumy Hex-a-hop
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-07-06 12:35:09
No i pomijając fakt, że nie ma czegoś takiego w fizyce jak "waga"... Przynajmniej ja znam ciężar (czyli siłę działającą na ciało w danym polu grawitacyjnym) i masę (własność ciała).
Gość
+0
2007-07-06 09:48:13
HEhe w recenzji jest bład "...większe obiekty spadają szybciej od mniejszych, gdyż mają większą wagę..." Przeciez to nieprawra. W ziemskich warunkach to czy cialo spada szybciej czy wolniej nie zalezy od jego masy lecz od tego jaki opor stawia powietrzu. Taka dugresja... ... ale w gierke sobie ciupne ;)
Gość
+0
2007-07-06 09:31:35
uwaga! xD na stronie producenta są nowe poziomy :)
Gość
+0
2007-07-06 09:29:28
gierka jest fantastico pomysł jest super tylko dlaczego tak mało poziomów? gdyby nie to byłaby fantastyczna gra logiczno--zrecznosciowa :) gra ma spory potencjał i kiedyś może będzie lepiej ZŁOTO
Gość
+0
2007-07-06 00:41:07
Hmmmm........... Tą gre mam już dobrym pare tygodni na kompie więc czemu recenzja jest dopiero teraz (był NEWS o tej grze z linkiem). Gra jest bardzo dobra. Żadna tam znowu łupanina............. Dla mnie zaletami gry są wspomniana fizyka i oprawa wizualna. Muzyka jest dobra, relaksuje ale po 10 minutach nudzi. Najwiekszy minus to jest właśnie ILOŚĆ poziomów!!!!!!!! Ale jak dla mnie złotko

(1) Poprzednia 1 2