PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Fanotherpg
Dodany: 2008-02-07
Artykuł: Fanotherpg

INNE Z TEMATU

 

17 Niezależny News - Wideo prośba

Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc w zbieraniu informacji. Chodzi tutaj głównie o gry pod systemy z innych rodzin niż Windows (np. Linux, Mac), czy oprogramowania do tworzenia gier (np. RPG Maker, Game Maker), gdyż samemu znajdywanie informacji jest czasochłonne i mało rzetelne bo nie mam dostępu do wielu serwisów. Chociażby z braku świadomości ich istnienia.

Od jakiegoś czasu dostępne jest demo Katakijin Ninja. Jest to platformówka z elementami bijatyki. Naszym bohaterem jest wojownik Ninja o imieniu Shin który pragnie między innymi pomścić swój klan. W sieci dostępnych jest kilka filmików jednak najciekawszym z nich jest pokazanie jak można przejść przez pierwszy poziom:



Fredrik Ortmon ukończył nareszcie swoją długo zapowiadaną strategię czasu rzeczywistego War of Antarctica. Przypomina ona Red Alerta, a osią fabularną jest konflikt między pingwinami (broniącymi Antarktydy), a dzikami (atakującymi Antarktydę). W grze dostępne są dwie rasy, każda z kilkoma grywalnymi jednostkami i budynkami. Obie kampanie zawierają po 10 misji, a także kilka przerywników filmowych. Muzyka jak i efekty dźwiękowe są bardzo dobre, silnik zasługuje na pochwałę, a grafika jest czytelna i przyjemna dla oka. Jedyne w sumie co boli to brak mikro zarządzania i ograniczenie walki do ruchu jednostkami (SI samo wybiera wrogów):



Nareszcie po długim czasie oczekiwania otrzymaliśmy pierwszy filmik z gry Project Rhapsody. Prezentuje on bardziej kilka walk jedna po drugiej, niż prawidłową rozgrywkę, ale i tak jest warty uwagi. Projekt przypomina takie klasyczne tytuły jak Golden Sun czy seria Final Fantasy, co bardzo dobrze wróży projektowi:



Rozpoczął się również konkurs dla polskich twórców gier. Odbywa się on poprzez forum NukeBoards, a nagrody sponsoruje podobno CD-Action. Raczej każde oprogramowanie służące do tworzenia gier zostanie uwzględnione pomimo wypisania jedynie klików, GM'a i Constructa.

Ciekawostka:

Na GameSetWatch Andrew Doull zaprezentował ciekawy tekst na temat podziału 'niezależnych twórców gier' i ich produkcji na te prawdziwie niezależne i na te amatorskie. Cały tekst jest w języku angielskim, jednak warto poświęcić czas na jego przeczytanie.

KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 1):

Regulamin
Gość: