Nowe CD-Action już we wtorek
Jeszcze nie posprzątaliśmy pudeł po urodzinowych pizzach, a tu już lada moment (we wtorek 5.04) pojawi się kolejny numer CDA. Za standardową cenę 15,99 zł otrzymacie 132 strony, dwie płyty DVD i trzy pełne wersje gier, z czego główna (Castlevania: Lords of Shadow) zajmuje obie płyty, więc dwa kolejne tytuły (Sins of a Solar Empire: Rebellion PL, Alien Rage – Unlimited PL) ściągniecie ze Steama. A jako bonus kod na wyjątkowe DLC do Dying Lighta.
Zacznijmy od tego ostatniego. Kod pozwoli wam ubrać bohatera w koszulkę CD-Action, a samochód z dodatku The Following ozdobić skórką z autografami redakcji.
Dział zapowiedzi powita was trzema stronami konkretów o nadchodzącej czwartej odsłonie Gears of War. Tym, którzy z rozrzewnieniem wspominają Vampire: The Masquerade, polecamy grę, która ma szansę ugasić ich pragnienie – Vampyra. Znajdzie się też coś dla miłośników japońszczyzny (Odin Sphere Leifthrasir) oraz realizmu na modłę Stalkera (Escape From Tarkov). Wśród 6 beta-testów najgłośniejszym tytułem jest Homefront: The Revolution.
Recenzji mamy blisko 40 (i to nie licząc pięciu gier mobilnych). Znalazły się wśród nich tytuły, na które czekało z pewnością wielu graczy – The Division, Quantum Break, pecetowa wersja Gears of War: Ultimate Edition, Hitman, UFC 2 – ale ostrzegamy, że nie wszystkie z tych gier są tak dobre, jak byśmy sobie życzyli. Z produkcji mniej znanych, ale zdecydowanie wartych uwagi, polecić należy hack’n’slasha Grim Dawn, drugi sezon przygodówki The Last Door, DarkMausa (coś dla fanów Dark Souls, ale w rzucie z góry), Klausa (ambitna, zaskakująca platformówka) i Danganronpa: Trigger Happy Havoc (coś pomiędzy visual novel i przygodówką). Trafiło się też parę cieniasów, którym nie odpuściliśmy.
Obficie jest także w Publicystyce. Kontynuując urodzinowe podsumowania, przygotowaliśmy zbiorowo zestawienie 20 gier, które w ciągu ostatnich dwóch dekad poważnie nas rozczarowały. Jak zawsze dobór tytułów i ich kolejność wzbudzą pewnie kontrowersje – ale taki już urok tego typu podsumowań. W „Słowniku wyrazów zarabiających” pokazujemy, jak tworząc prymitywne gry mobilne z idiotycznymi, ale sprytnie dobranymi opisami, zarobić naprawdę konkretne pieniądze. W trzeciej części „Sekretnego życia twórców gier” Mac Abra opisuje dole i (głównie) niedole scenarzysty. „Sztuczna intuicja” to opowieść o ważnym kroku w stronę prawdziwej sztucznej inteligencji, czyli zwycięstwie maszyny nad człowiekiem (i to mistrzem) w planszowej grze go, która miała nie dać się ugryźć AI jeszcze przez wiele lat. Z artykułu „Jeden system, jedna platforma” dowiecie się, jakie konsekwencje dla graczy niosą zmiany wprowadzone przez Microsoft w Windowsie 10 i DirectX 12. W „Jak zostałam wiedźminką” 9kier dzieli się wrażeniami z wiedźmińskiego larpa The Witcher School, czyli szkoły wiedźminów, gdzie uczyła się m.in. szermierki i rzucania Znaków. W tekście „Hakerzy i ty” przestrzegamy przed najnowszymi wirusami i radzimy, jak uchronić od nich swój sprzęt. Cross wspomina narodziny Pokémonów i przybliża sylwetkę ich twórcy. Papkin pisze „O dupie Maryny” (czyli seksizmie i feminizmie w branży gier), spikain dałby dychę Golden Sun: The Lost Age, a w Epitafium ronimy łezkę nad World of Darkness (niedoszłym MMORPG w Świecie Mroku). Tradycyjnie wtykamy też branży Szpile.
Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu tabletów (z gościnnym udziałem czytników e-booków), by następnie przejść do testów myszek, padów, słuchawek, wygiętych monitorów ultrapanoramicznych, notebooka gamingowego i routera budzącego respekt zarówno możliwościami, jak i ceną (2000 zł!). Dla tych, którzy robią razem z nami platformówkę, mamy czwartą część kursu Unity, w której uczymy bohatera obracać się i strzelać w obu kierunkach, a przede wszystkim rozbudowujemy AI wroga.
Na deser jak zwykle serwujemy Na Luzie i Action Redaction. Na płytach zaś znajdziecie oprócz pełniaków galerie, cosplay, mody do Sins of a Solar Empire: Rebellion, gameplay z The Division, zwiastuny i rozmaite bonusy.
Zainteresowanym przypominamy – wtorek 5.04. Do zobaczenia w kioskach i salonach z prasą!
(informacja od redakcji)
Informacje dodatkowe: