PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2015-10-16
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

Rayman i Darth Vader w CDA

 

Im gorsza pogoda na dworze (polu! - dop. Papkin), tym lepsze gry trafiają do recenzji w CDA. Jak tylko zerkniecie za okno, od razu zrozumiecie, że w CDA 12/2015 (premiera 20.10, 2 DVD, 132 strony, 15,99 zł) czeka was niezła uczta. Nie tylko za sprawą recenzji hitów, bo na płytach znajdziecie gry Rayman Origins PL, Max Payne 2: The Fall of Max Payne i Face Noir PL, a jako bonus benchmark PCMark 8 Basic Edition.

??

W dziale W produkcji m.in. Ni-Oh (główny bohater przypomina Geralta, ale jest samurajem, a akcja dzieje się w XVI-wiecznej Japonii), Pokkén Tournament (połączenie Pokémonów i Tekkena) oraz dwustronicowy tekst o Dark Souls III. To tylko przystawka do beta-testów, bo graliśmy już m.in. w Star Wars Battlefront, Assassin’s Creed Syndicate, Superhot (polska gra, która zachwyciła CormaCa) i Cuphead (bardzo ciekawa stylizacja na kreskówki z lat 30. XX wieku).

 

W recenzjach sporo głośnych gier, choć niektóre dostały mocno po krzyżu (a jedna została wdeptana w ziemię), a także kilka tytułów, które mogą wam nic nie powiedzieć, a są prawdziwymi perełkami. Recenzji doczekały się m.in. Might & Magic Heroes VII, Soma (nowy horror twórców Amnesii), dodatek do Wiedźmina 3 (Serca z kamienia), FIFA 16, NBA 2K16, NHL 16, Tony Hawk’s Pro Skater 5, Rock Band 4, Armikrog, Undertale (indyk, średnia ocen na Metacriticu identyczna jak Skyrima i Wiedźmina 3!), Jotun, Armello, Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a i Civilization: Beyond Earth – Rising Tide. Nie licząc produkcji mobilnych, oceniliśmy 27 tytułów.

 

W Publicystyce jak zawsze dużo dobrego. Eugeniusz Siekiera pisze o studiu Frictional Games (Penumbra, Amnesia, Soma), które wydeptało nową ścieżkę w gatunku horrorów („Strach zdefiniowany na nowo”), Cross udowadnia, że „Beat ‘em upy były seksowne”, Smuggler w swoim cyklu „Osiem generacji konsol” prawie dociera do teraźniejszości. Wspominamy Duck Hunta (z okazji 30-lecia gry), opowiadamy o zaprojektowanym w XIX wieku pradziadzie pecetów („Komputer na parę”) i przybliżamy temat proceduralnego generowania poziomów w grach („Wyrzuć sześć, by stworzyć świat“). Krigore daje dychę grze Strike Force, Papkin (i nie tylko on) w Grach Wiecznie Żywych składa hołd HoM&M III. Do tego felietony – o upadku serii Battlefield, o codziennym hejcie i o tym, że nie mamy w branży twórców, którzy potrafiliby odcisnąć ślad na swoich grach (teza kontrowersyjna, ale Cross ma sensowne argumenty). No i oczywiście nie zabraknie Szpil.

 

W dziale sprzętowym megatest dwunastu kart graficznych z sześciu przedziałów cenowych (w każdym GeForce walczy z Radeonem) i poradnik dotyczący podkręcania. Do testów trafiły monitory, słuchawki, czytniki e-booków, smartfon, tablet, APU (układ AMD łączący CPU i GPU) i najszybsza karta graficzna do minipecetów.

 

Na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

 

Na płytach, jak już wiecie, 3 pełniaki (Rayman Origins PL, Max Payne 2: The Fall of Max Payne i Face Noir) oraz benchmark PCMark 8 w pełnej wersji. A poza tym dema, freeware’y, gameplaye, mody do Maksa Payne’a 2, e-booki, galerie oraz wiele innych rzeczy, które mogą zainteresować gracza.

 

Do zobaczenia we wtorek 20.10 w sklepach, kioskach i salonach z prasą. Nic lepszego na jesienną chandrę tam nie znajdziecie (pomijając to, czego i tak nie kupicie, jeśli nie macie dowodu osobistego).

 

(informacja prasowa)


Informacje dodatkowe:

KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 3):

Regulamin
Gość: