PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
4
Pobierz:
Dodany: 2007-11-30
Artykuł: Questor

uszkodzenia
grafika
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2007
Pobrań: 887
Producent: 3D Relax
Wymagania sprzętowe:
Procesor 1GHz, 128 MB RAM, DirectX 6 lub nowszy
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: gra, w, statki
INNE Z TEMATU

 

The Great Sea Battle

The Great Sea Battle The Great Sea Battle The Great Sea Battle
OCEŃ
Sądzę, że nie ma osoby, która nie grałaby w klasyczne "statki". Ich prostota (wystarczy kratkowana kartka i długopis) oraz niezwykła grywalność przyciąga wiele znudzonych osób. Nic więc dziwnego, iż producenci gier komputerowych zrobili tysiące kopii tejże gry, lepszych lub gorszych. O tym, do której z kategorii należy The Great Sea Battle, przeczytacie poniżej.

 Jeśli ktoś nie pamięta zasad, zaraz je wyjaśnię. Na pięknym, otoczonym wysepkami morzu toczy się bitwa morska. Wszyscy gracze mają do wyboru cztery typy statków, z których każdy ma inną liczbę możliwych łodzi do ustawienia. Każdy z nich zajmuje odpowiednią ilość miejsca na mapie, przez co jest bardziej lub mniej wytrzymały. Gdy dochodzi do części właściwej - potyczki, żaden z graczy nie widzi maszyn swojego oponenta, przez co musi strzelać "na ślepo". Kto zniszczy pierwszy przeciwnika, ten wygra. Zrozumiałe? Dobrze, przejdźmy dalej.

 Niewiele rzeczy można dodać do i tak dobrej gry. Głównym atutem, dzięki któremu The Great Sea Battle zyskała moje uznanie to fakt braku dużych usprawnień. Duża część tytułów, nie mając zbyt wiele do zaoferowania, posiada multum bonusów, których obecność jest zbędna, a czasami nawet irytująca. Prócz małych decyzji jak wybór państwa, rozgrywka pozostaje niezmieniona, aczkolwiek jest przeniesiona do pięknego, trójwymiarowego otoczenia. Dzięki temu możemy manewrować kamerą niczym w grze strategicznej, co pogłębia uczucia dowodzenia nad prawdziwą armadą. Na uwagę zasługuje również system uszkodzeń statków, który wygląda realistycznie (w porównaniu do podobnych produkcji). Praktycznie nie widzę rzeczy, do których mógłbym się przyczepić? zaraz, jest jedna. Mapy, a raczej mapa - w całej grze bijemy się tylko na jednym skrawku morza. Czy ten teren jest aż tak ważny, by chować w jego głębinach tysiące łodzi? Nie sądzę.

 Grafika to kolejna zaleta The Great Sea Battle, która przyciągnie do siebie każdego gracza. Piękne trójwymiarowe widoki, morze i uszkodzone robią niemałe wrażenie, podobnie jak muzyka, która jest standardowa dla tytułów w morskich klimatach.

 Składając wszystkie za i przeciw do kupy, The Great Sea Battle to bardzo dobra gra - jest niezmiernie grywalna i na dodatek ładna, przez co przyciągnie każdego, kto lubi klasyczne "statki".

Może Ci się spodobają

Real Chess 3D Dark Hive Medieval Clash
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-11-30 23:17:59
Bo ma właśnie świetną oprawę graficzną i dźwiękową ? Sama gra jest dobra + ładny silnik, nie jest to gra na dni, tylko na dobre kilka godzin lub kilku minutową chwilkę. Wkurza mnie w grze tylko inteligencja komputera. Nie wiem czy przypadek ale grałem już w to ponad 5 razy i za każdym razem pierwsze 2-3 strzały to już zatopienie jednego, dwóch moich statków. Ale można pograć ;)
Gość
+0
2007-11-30 19:33:28
Zadałem sobie takie samo pytanie :/ Jak gra która nic nie wnosi do pierwowzoru i ma tylko dobrą grafikę dostaje taką wysoką notę (szczególnie, że jak przedmówca w statki to ja wolę grać na papierze)
Gość
+0
2007-11-30 14:50:36
Tych twórców pogięło i to zdrowo! Kto im to kupi? Statki to rzecz której na kompie nikt nie kupi, bo nikt w to nie gra. Lepiej na kartce sobie zagrać, to lepiej na tym wyjdziesz. I się nie czepiać, że próbuje to oceniać, choć w to nie grałem. Statki=chłam

1